ozelgun

FORUM KURALLARl

Bu konu ozelgun tarafından 3 yıl önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
ozelgun
ozelgun
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 3 yıl önce
Konu Sayısı: 880
Yanıt Sayısı: 0
20 Mayıs 2021, 2:39

FORUM KURALLARl – (KULLANIM SÖZLEŞMESİ)

1: Forum’da siyasi içerikli yazı,siyasi propaganda , Hack ile ilgili yazılar, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar asla yazılamaz.. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.

2: Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları her zaman değiştirme ve silme hakkına sahiptir. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması yöneticinin yetkisindedir.

3: Forum’da Dini Bölümde, Kur’an ve Sünnete uymayan bütün konular silinir.

4: Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlam’ına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.

5: Forumda flood yapmak (herhangi bir konuda ard arda cevaplar yazmak) yasaktır.

6: Forum içerisinde tehdit edici, örf ve ananelere aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlarda bulunmak kesinlikle yasaktır.

7: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. “yardım,acil, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın yöneticiler tarafından silinir” (Seyirci Üye ve Yeni Üyeler e uyarı Daha üst Gruplar için BAN sebebidir.)

8: Forum’da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır. Konuyu nereye açacağınızı bilmiyorsanız ilgili bölüm yöneticilerine Pm (Özel Mesaj) atarak irtibata geçiniz.

9: Forum içinde profilde yada eklenmiş olarak politika,örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz.

10: Forum içinde ticaret yapmak yasaktır.Ticari amaçla ilan veren üyenin üyeliği dondurulur, gerekiyorsa üyeliği iptal edilir.

11: Yeni konu açmadan önce aynı konu hakkında açılmış bir başlık var mı lütfen arama bölümünden bakınız . Daha önceden açılmış bir başlıkla aynı konulu yeni bir başlık açmak yasaktır.

12: Küfür veya hakaret içeren, adaba aykırı, porno veya adult resim ve parti logosu içeren avatar ve imza kullanmak yasaktır.

13: Forum’da reklam yapmak ADMIN’ in iznine bağlıdır.

14: Forum içinde Kredi kartı numarası, isim, cep telefonu numarası, adres gibi başkasının kişisel bilgilerini vermek kesinlikle yasaktır.

15: Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular yöneticiler tarafından kapatılır.

16: İmza alanlarına, imza bölümündeki resim 50 Kb yi aşmamalıdır.

17: Türkiyede bulunan Digital Platformlar hakkında yazı yazmak, dosya upload etmek, link vermek , aynı şekilde Türkiyede bulunan GSM şebekelerine ait GSM kartlarının kopyalanması (Klonlaması , birleştirilmesi gibi gündemde olan veya gündem dışı konularda dosyalar upload ve/veya link-bilgi vermek kesinlikle yasaktır. Forumda bu konularla ilgili yazılardan forumumuz sorumlu değildir. Aksini yapanların üyelikleri uyarı yapılmadan silinecektir.

18: Forumlord veya başka bir forum adı ile uye olmak yasaktır.

19: Konulara cevap olarak teşekkür ederim, sağol, Eline sağlık gibi mesaj yazmak yasaktır.

20: Forumda Mp3-1’den Fazla Partlı Linkler ( Part 1 , Part 2 Gibi )- Seri@l cr@ck -film -gibi full link paylaşımı yasaklanmıştır.

21: Forum içerisinde MSN adresi vermek yasaktır..

22: Formlord, Üye kaydını silme, üye mesajları silme, ve üyeleri forumdan uzaklaştırma hakkını saklı tutar.

23: Korku içerikli resimlerin verilmesi yasaktır..

24: Forum içerisinde Öğrenci ders ve ödevlerinin paylaşımı yasaktır.

25: Açılan konulara veya verilen cevaplarda reklam ve üyeleri teşvik etmek amaçlı üyelik (forum,blog,portal vb..) gerektiren site linkleri vermek kesinlikle yasaktır. Ve BAN sebebidir!

26: Forum’a 365 gün (12 Ay) süre ile giriş yapmayanların üyeliklerin silinme durumlarında itiraz etme hakkı Yoktur!

27: Konu tekrarı yasaktır.

28: Konu içeriği sadece resimlerden oluşturmak yasak. Konu içerisinde en az bir cümle veya konu başlığı mesaj içerisine tekrar yazılmalıdır.

29: Konu başlıklarında extra işaretler kullanmak. ….Konu…. / <Konu> / Konu / vs işaretler Kullanmak. Ayrıca başlıklarda Türkçe Alfabe haricindeki harf kullanmak “вöуℓє ѕєν∂ιм” Gibi harfleri kullanmak yasaktır.

30: Lütfen Konu Başlıklarını Tek kelimeden Oluşturmayın. Daha Uzun Cümleler Kullanın.

31: Üye olan her üyenin yazdığı mesajların hakkı yönetimindir. Yönetim ister siler veya bırakır. Üyenin yazdığı mesajda hiçbir hakkı yoktur. Hiçbir Üye mesajım silinsin deme hakkına sahip değildir.

32: Banlanan bir üye, başka bir isimle üye olduğu anlaşıldığında üyeliği silinir..

DİKKAT!!
Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir.Kullanıcıların ben görmedim okumadım deme hakları yoktur !

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66282 Konu
  • 160 Cevap
  • Son Üye: aile